Mârifetname

300 YIL ÖNCE YAZILAN MÁRİFETNAME’DEN CİNSEL DERSLER

İbrahim Hakkı Erzurumlu, 18.yüzyılda Marifetname adında bir kitap yazmış. Bu kitapta, "cinsel öğütler"  de veriyor. Okuyalım bakalım, "İslamî" cinsel öğütler neleri içeriyor?

Cimada öpüşenin çocuğu sağır doğar

Erkek, iç gömleğinden başka bütün elbiselerini soyacak.

Kadın da aynı şekilde soyunacak.

Cima esnasında öpüşme ve konuşma olmayacak. Çünkü bunlar, çocuğun sağır ve dilsiz olmasına sebep olabilir.

Erkeğin suyu indikten sonra kadınınki de ininceye kadar karnı üzerinde durmak lazımdır ki kadın ikinci cimaya kadar tıkanıp tembel kalmasın. Yani erkek cimada horoz gibi davranmasın, birleşme bir anlık olmasın ve erkek kendisi kadar eşinin de cimadan lezzet duymasını sağlayacak şekilde hareket etsin.

Cima çocuk ve hayvan yanında yapılmamalıdır.

Cimadan sonra muhakkak idrarını yapmak lazımdır ki meninin son damlaları mesanede kalmasın ve onda tedavisi imkansız bir hastalık yapmasın.

Yabancı kadınlarla yalnız kalmamalıdır. Çünkü hem haram hem de sonu fenadır. Bir şair şöyle diyor: Kadınlar, bizim için şeytan olarak yaratılmışlardır. Şeytanların şerrinden ise Allah'a sığınırım.

Öğleden sonra yapılan çocuk şaşı gözlü olur

Yeni ayın ilk günü cima yapılırsa çocuk güzel olur.

Öğleden evvel cima yapılırsa çocuk hakim ve kerim olur.

Pazartesi gecesi cima yapılırsa çocuk Kur'an hafızı olur.

Salı gecesi cima yapılırsa çocuk cömert ve merhametli olur.

Perşembe gecesi cima yapılırsa çocuk alim ve amil olur.

Cuma gecesi cima yapılırsa çocuk ábid ve arif olur.

Cuma namazından evvel cima yapılırsa çocuk mutlu ve ölümünde şehid olur.

Kadının rızası dışında cima yapılırsa çocuk ahmak olur.

Yeni ayın ilk gecesi veya onbeşinci veyahut da son gecesi cima yapılırsa çocuk deli olur.

Pazar gecesi cima yapılırsa çocuk yol kesici olur.

Çarşamba gecesi cima yapılırsa doğacak çocuk öldürmeye eğilimli olur.

Gündüz öğleden sonra cima yapılırsa doğan çocuk şaşı gözlü olur.

Ramazan bayramı gecesi cima yapılırsa doğan çocuk serkeş, inatçı olur.

Kurban bayramı gecesi cima yapılırsa doğan çocuk altı veya dört parmaklı olur.

Cima ayakta yapılırsa doğan çocuk uykuda yatağına işer.

Erkek, yanılır da baldızıyla sevişir ve cima yaparsa doğan çocuk hünsa (kendisinde hem erkek hem de dişi alameti olan) olur.

Cima meyve ağacının altında yapılırsa çocuk zalim olur.

Kadının sesi kocadan fazla çıkmayacak

Kocası kapıdan içeri girince hemen ayağa kalkıp karşılamak.

Karı kocasına merhaba efendim, hoş geldiniz demeli.

Karı kocasının her emrine itaatli olmalıdır.

Karı kocasının cinsi arzu ve isteklerine karşı gelmemek, nefsini teslim etmekte gecikmemek şeklinde hareket etmelidir.

Kadın sesini kocasının sesinden fazla yükseltmeyecek.

Kadın kocası için bazı zararsız maddeler sürünüp süslenecektir.

Kadının hainliğinden sakınmak lazımdır

Erkek eşine rıfk ile muamele edecek, iyilikle idare edecek. Çünkü kadın eğri kaburga kemiğinden yaradılmıştır, aklı ve dini eksiktir, kocasına sığınmıştır. Güleryüzle sohbet için alınmıştır.

Erkek, karısının öfkesi karşısında susmalıdır. Ta ki kadın pişmanlık duyup kocasından özür dileyinceye kadar. Çünkü kadın ruhen zayıftır. Susma onu yener.

 Kadının hainliğinden, aldatma ve tuzaklarından sakınmak lazım. Çünkü Hz. Adem, eşi Havva anamızın aldatmasıyla Allah'a asi olmuştur.

Erkek, karısıyla şakalaşmalı, güldürücü sözler söylemeli. Yalnız kadın kıyafetine girmeyip başka şekilde nezih eğlenceler yapmalı.

Erkek karısına üzüntülerini, kederlerini, düşmanlarını ve borçlarıyla alacaklarını söylememelidir.

Yumurtası sıcak olmayan erkeğin sakalı olmaz

Erkeklerin husye kasları dört tanedir. Bunlar husyeleri korumak ve uyarmak için yaratılmışlardır. Ta ki yavaşça bir uzantı olmasın, gevşeme ile aşağı inmesin ve çarpmalardan yumurtalar korunsun. Torbadaki yumurtalar katıdır, tabiatları sıcak olduğundan duman yaymakta ve bundan erkeklerin yüzünde sakal bitmektedir Çünkü yumurtaları olmayanların veya yumurtası sıcak olmayanın sakalı olmaz yahut yumurtalar kesilip alınsa, sakalı varsa dökülür kalmaz.

Ayrıca, Hacı Mustafa Rakım isminde bir zatın bundan tam 128 sene önce yayınladığı ‘‘Mürşîd-i Müteehhilîn’’, yani ‘‘Evlileri İrşad’’ isimli kitabından alıntılar için burayı tıklayınız.

İbrahim Hakkı Erzurumlu kimdir?

18 Mayıs 1703'te Erzurum'un Hasankale ilçesinde doğdu. Babası Derviş Osman, Erzurum'un tanınmış kişilerinden. Annesi Hanife Hatun'un soyu ise kendisini peygamber ilan eden İslamiyet'in kurucusu Muhammed'e kadar uzanıyor. İlk eğitimini babasından alan İbrahim Hakkı, yedi yaşındayken annesini kaybetti. Derviş Osman, eşinin ölümünden sonra Tillo'ya giderek burada yaşayan Kadiri şeyhlerinden İsmail Fakirullah'ın müridleri arasına katıldı. İbrahim Hakkı dokuz yaşındayken amcası Ali Efendi onu babasının yanına, Tillo'ya götürdü.

İbrahim Hakkı, Tillo'da tefsir, hadis ve fıkıh eğitimi gördü. Babasının arkadaşı Molla Muhammed al-Suhrani'den astronomi ve matematik dersleri aldı. İbrahim Hakkı, tasavvuftan edebiyata, dil, kelam ve ahlak konularından astronomiye kadar birçok eser veren İbrahim Hakkı, 18. Yüzyıl klasik İslam kültürünün Osmanlı'daki son temsilcilerinden biri sayılıyor.

Kaynak: Hürriyet Pazar Gazetesi, 28.05.2000


Vatikan usulü seks

İtalya'da Katolikler'in seks hayatının nasıl olması gerektiğini anlatan ‘Sesso Santo’ (Kutsal Seks) isimli bir kitap geniş yankı uyandırdı. Evlilik öncesi ya da evlilik dışında cinsel ilişki, insanı cehenneme götüren bir günah. Hatta evli çiftler de seks yaparken bazı kurallara uymak zorunda...

‘SEKS için seks insanı bağımlılığa, hastalıklara ve ölüme sürükler. Cinsel ilişki çocuk sahibi olma isteğiyle bağlantılı olduğu zaman kabul edilebilir ve doğaldır, ama çiftin evli olması şarttır. Evlilik öncesi ya da evlilik dışı her ilişki günahtır.’

Bu sözler, İtalya'da geçtiğimiz günlerde Katolik uzmanlarca yayınlanan ve tartışma konusu olan ‘Sesso Santo’ (Kutsal Seks) adlı kitapta yer alıyor. Bir psikolog, bir jinekolog ve bir ilahiyatçı, kitapta Katolik dinine uygun cinselliği tarif ediyor.

Uzmanlara göre insanları tuzağa düşüren bu tür günahların ardında şeytan var. Çünkü kural tanımayan tüm şeytani tarikatlar, cinsel günahlarla besleniyor. İnsanın etrafı tehlike dolu. Erkek televizyonda gördüğü çıplak kadını izlerken, ya da mini etekli bir kadın, erkeklerin bakışlarını üzerinde topladığı an, nikahı zedeleniyor, günah işliyor.

Kitaba göre sınır tanımayan zevk alma arzusu, insanı ruhunu yozlaştırıyor, insanın içindeki tüm iman ışıltısını söndürerek, kişiyi korkunç cehennem ateşi riskiyle karşı karşıya bırakıyor.

ÜÇ TÜR ÖPÜŞME

Seks uzmanlarına göre tüm nedenlerin kökeninde üç tür öpüşme var.

Bir; kardeşler, arkadaşlar arasında, yanağa, alna ve ele kondurulan yakınlar arasındaki öpüşme.

İki; nişanlılar arasında erotik olmayan ancak belirli bir mahremiyeti olan öpüşme.

Üç; evliler arasında öpüşme. Dudak ve dilin buluştuğu bu öpüşme için evlilik kesinlikle şart. Bu öpüşmeyle iki kişinin ağzı da sayısız bakterilerle birlikte evleniyor.

Oral ile anal seks gibi ‘erotik sapıklıklar’ ise kutsal seksin karşıtı ve hastalık kaynağı. Eşin bedeni ya da cinsel organıyla oynamak bile ateşle oynamakla eşdeğer ve uçurumun kenarında yürüyüşe çıkmak gibi. Ve bu tür yasak ilişkiler, onarılamayacak hasarlara yol açıyor. Cinsel sapmalar yüzünden, kişide güvensizlik, suçluluk ve korku gibi bir zincirleme reaksiyon yaşanıyor. Bunlar da da kürtaj, cinayet ya da intihar gibi vakalara sebep oluyor.

Ancak kitap sadece bazı yasaklamalar getirmiyor, evli çiftlerin mutlu olması için bazı ipuçları da veriyor. Diyelim erkek çok hızlı, kadın da yavaş, bu durumda soğuk suyun mucize yarattığı söyleniyor. Ancak soğuk su içilecek mi, yoksa üzerlerine mi dökülecek belli değil.

Cennet pozisyonu

Katolik uzmanlar, doğum kontrol yöntemi kullanmadan güvenli bir seks pozisyonu da tavsiye ediyorlar. Bu tür cinsel birleşmenin adı ‘Cennet pozisyonu.’ Erkek çıplak olarak sırt üstü yatıyor. Ereksiyona başlayan penisi, kapalı bacaklarının arasına sıkıştırıyor. Eşi çıplak üzerine yatıyor ve vücudunu yapıştırıyor. Bu sırada çiftlerin, öpüşmesi, birbirlerine yumuşakca sarılmaları, sessizce birbirlerini izlemeleri ya da dua etmeleri serbest.

Katolik Kilisesi dar kafalı erkeklerle dolu

AUSTİN Powers filminde baştan çıkarıcı Felicity'yi canlandıran Heather Graham, Katolik Kilisesi'ni ‘cinselliği bastırmakla’ suçladı. Amerikan Talk Dergisi'ne yaptığı açıklamada dini yıkıcı olmakla eleştiren Heather Graham, ‘Katolik Kilisesi, kadın cinselliğini şeytani olarak algılayan dar kafalı erkeklerle dolu. Niye ben bu adamların söylediklerini yapacakmışım? Gençlik yıllarımda din, bir ilişkinin nasıl olması gerektiği konusunda kafamı karıştırdı. İçime kapanmıştım. Reddedilir endişesiyle birilerinin çıkıp beni ikna etmesini bekledim’ dedi.

Kaynak: Hürriyet 04.01.2001


Mürşîd-i Müteehhilîn

İslamiyet ve kadın

İslamiyet Gerçekleri

İslamiyet Gerçekleri (yedek link)
Free Web Hosting