Merwe

BAŞI KAPALI AMA AYAKLAR AÇIK... 

Bn.Merwe Kavakci, laik TC'nin kural, gelenek ve göreneklerine aykiri olarak,  basinda örtüsü (türban) ile, 1999 yilinda, milletvekili yemini etmek istedi. Ancak, laik milletvekilleri buna izin vermedi.

Merwe Kavakci, TBMM üyesi olmadan az once, ABD vatandasi olmuştu. Yasaya gore, ilgili mercilerden önceden izin alınmadan yabancı ülke vatandaşı olunmuyor. Bn.M.kavakçı, bu gerekli izini almadan yabancı ülke vatandaşı olduğundan T.C vatandaşlığından çıkarıldı. TBMM üyeligi de düsürülüyor. (Yabanci bir ulke vatandasinin, ayni zamanda TBMM üyesi olmasi siyasi ahlak acisindan ne derece dogru olurdu?..)

Islamiyete gore, kadinlarin tepeden tirnaga kadar ortunmesi gerektigi savunuluyor. Seriat yasalari ile yonetilen Islam ulkelerinde, kadinlar istedikleri gibi giyinemezler. Kara carsaf altina girmeden, evlerinden disari cikamazlar. Turkiye'deki Islamcilar ise, bugün "türban"i bahane ederek, gelecekte kadinlara carsaf mecburiyeti getirnek istiyorlar.

Bu çevrelerin milletvekili seçtirmek için çalıştıkları başı örtülü Bn.Merwe Kavakci'nin gazetelerde çıkan resimlerine göre kıyafeti, bir mümineye uymuyor.  Sıkmabaş tarzında bağlı başörtüsü ama... Evet, bakiniz soldaki resme, ayaklari ciplak, acik.. Corap bile yok..

Halbuki, Islamiyet'i savunanlara gore, kendisne milletvekili seçiminde aday gösteren ve oy verenlere göre, Merwe Kavakci'nin, ayaklarinin asla ve asla görünmemesi gerekir..

"Basini örterken, ayagini acma!.. " diye bir deyim mi üretmeli? Ne dersiniz?

 

İslamiyet ve Kadın

İslamiyet Gerçekleri

İslamiyet Gerçekleri (yedek link)

Free Web Hosting